szefunio.pl RemontyWnętrza nowoczesne kontra styl retro
ocena ():

Wnętrza nowoczesne kontra styl retro

berlin-1571046-1920.jpg

Te dwa style- nowoczesny i retro- choć przeciwstawne, są obecnie bardzo modne. Producenci mebli tworzą całe kolekcje mebli zarówno do jednego, jak i drugiego. Należy jednak zdecydować się na konkretny styl, by nie stworzyć kiczowatego wnętrza, które mimo modnych elementów nie będzie posiadało przyjemnej atmosfery.

Styl nowoczesny bazuje na minimaliźmie. Często meble nie mają żadnych ozdób ani nawet uchwytów. Występują one w postaci prostych brył o ostrych kształtach. Co więcej poszczególne elementy wykonywane są z płyty meblowej o wysokim połysku, mają wstawki ze szkła czy tapicerowane elementy. Nowoczesność ich formy nie wyklucza jednak użycia wysokiej jakości materiałów, a wręcz przeciwnie. Tkaniny, skóra naturalna i regenerowana są specjalnie tak dobierane, by meble służyły przez długie lata użytkownikom.

Co do stylu retro, to korzysta on z przedmiotów, wzorów i kształtów modnych dawniej. Jest on pod tym względem bardzo sentymentalny, potrafi niejedną osobę przenieść wspomnieniami do czasów młodości lub przypomnieć o rzeczach z domu naszych babć. Retro ze stylem nowoczesnym łączy jednak wysoka jakość przedmiotów. To, że wyglądają one na stare, nie oznacza, że są mało wytrzymałe. Retro dominuje nie tylko w salonie czy sypialni. W tym stylu można urządzić także kuchnię albo łazienkę. Producenci sprzętu AGD wykonują także kolekcje urządzeń retro. Kuchnię można więc wyposażyć celowo postarzany zlew, kuchenkę a nawet lodówkę.


Obydwa style, choć przeciwstawne, potrafią budować niezwykle eleganckie wnętrza ze smakiem. Dzięki nim każdy może urządzić mieszkanie wedle gustu.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Komentarze:

Najciekawsze

Podobne