szefunio.pl RemontyErgonomiczny fotel obrotowy, czyli jaki?
ocena ():

Ergonomiczny fotel obrotowy, czyli jaki?

berlin-1571046-1920.jpg

Praca w biurze lub przy biurku tylko pozornie jest łatwa i przyjemna. Siedzenie przy biurku i praca z komputerem wielu może się wydać mało męcząca. To, czy po ośmiu godzinach pracy w biurze będziemy zmęczeni, zależy w dużej mierze od tego, na jakim fotelu siedzimy. Jako że mebel ten towarzyszy nam przez cały dzień, nie może być to zupełnie byle jaki fotel. Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobrej jakości fotel do biura? 

Na jakie funkcje zwrócić uwagę przed zakupem?

Solidny i ergonomiczny fotel do biura https://rad-pol.sklep.pl/pl/p/Stylowy-Fotel-Obrotowy-2010M-skora/412 to podstawa w wyposażeniu każdego miejsca pracy. Na rynku dostępne są rozmaite modele, różniące się ceną, wyglądem oraz wyposażeniem. Właściwie dobrany fotel zapewni plecom właściwą pozycję, dzięki czemu uda się uniknąć schorzeń kręgosłupa, wynikających przede wszystkim z niewłaściwej postawy w trakcie pracy. Fotel ergonomiczny to taki, który nie jest ani za duży ani za mały i posiada funkcje, które pozwalają dodatkowo dostosować go do naszej budowy ciała. Pierwszym, co powinno przykuć nasza uwagę jest możliwość ustawiania wysokości siedziska. Właściwa pozycja to taka, kiedy stopy w całości znajdują się na podłodze, a kolana są zgięte pod kątem około 90 stopni. Kolejną kwestią jest głębokość siedziska. Ważne, by nie było ono zbyt duże, bo to uniemożliwi nam dosunięcie się do oparcia i przyjęcie właściwej pozycji.

Wyposażenie

W przypadku foteli ergonomicznych istotna jest także możliwość regulacji wysokości oparcia, zwłaszcza w przypadku foteli wyposażonych w zagłówek. Aby element ten nie znajdował się za wysoko lub za nisko, wielu producentów stosuje mechanizm pozwalający na dopasowanie wysokości oparcia do wzrostu użytkownika. Warto też sprawdzić, czy wspomniane oparcie można odchylić, czy ma funkcję bujania lub blokady w kilku wybranych pozycjach. Decydując się na zakup fotela ergonomicznego powinniśmy także sprawdzić, czy daje on możliwość regulacji na wysokości lędźwi. Wyprofilowany element o regulowanej wysokości będzie stanowić właściwe oparcie dla kręgosłupa, zachowując jego odpowiednią pozycję.

Wspomniane funkcje to stanowią podstawowe kryteria, jakimi powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiedniego fotela biurowego. Jeżeli szukasz solidnego, estetycznego i ergonomicznego fotela do pracy, powinieneś zapoznać się z bogatym asortymentem marki Resmar. Znajdziesz tu wiele interesujących propozycji, które poprawią funkcjonalność biura i zapewnią ci właściwą pozycję w trakcie wielogodzinnej pracy siedzącej.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Komentarze:

Najciekawsze

Podobne