szefunio.pl MotoryzacjaTworzywo ABS, do czego jest wykorzystywane w motoryzacji
ocena ():

Tworzywo ABS, do czego jest wykorzystywane w motoryzacji

berlin-1571046-1920.jpg

Od kilku lat ekolodzy uświadamiają nas, że populacja ludzka produkuje zbyt duże ilości tworzyw sztucznych. Fakt, w wielu dziedzinach życia możemy i staramy się zastępować produkty plastikowe np. papierowymi, które można przetwarzać i szybciej ulegają procesowi rozkładu. Są jednak takie dziedziny, w których tworzywa sztuczne są niezbędne. Wiele też wskazuje na to, że przez wiele lat nie będzie czym ich zastąpić. Jedną z gałęzi przemysłu, w której tworzywa sztuczne mają ogromne zastosowanie jest motoryzacja. Samochody oraz inne pojazdy wszelkiego rodzaju są w dużym stopniu wykonane z różnych tworzyw, zapewniających zarówno bezpieczeństwo kierowcy, jak i trwałość samego pojazdu. Co więcej, tworzywa sztuczne zastępują coraz więcej ze stosowanych dotąd materiałów. W motoryzacji bardzo często stosuje się np. ABS. 

Czym jest ten materiał i jakie ma właściwości?

ABS to stosunkowo nowy materiał, wynaleziony w połowie XX wieku. Jego pełna nazwa to terpolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy. Jego największą zaletą są duża odporność, udarność oraz twardość. ABS nie jest podatny na zarysowania ani negatywny wpływ wilgoci. Dzięki tym właściwościom ABS zyskał tak duże zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym i wykorzystywany jest do wyrobu zarówno części konstrukcji samochodów, jak i elementów tuningu optycznego.

zastosowanie ABS w tuningu optycznym

ABS doskonale sprawdza się w produkcji nowoczesnych części tuningu optycznego. Materiał jest dość lekki, dzięki czemu części tuningowe same w sobie nie obciążają samochodu, a poprawa aerodynamiki następuje w wyniku odpowiedniego nacisku powietrza. Z ABS tworzone są zarówno typowo estetyczne, jak i funkcjonalne elementy tuningu optycznego. Producenci stosują materiał do wyrobu spoilerów, splitterów przednich oraz tylnych, dokładek progów, zderzaków czy wszelkiego rodzaju akcesoriów. ABS sam w sobie nie jest odporny na wpływ promieni UV albo światła, ale bez problemu można go pokryć takim preparatem. ABS stosowany do produkcji części motoryzacyjnych może mieć różne wykończenie - od gładkiego przez połyskujące po, bardzo modne ostatnio, carbonowe o charakterystycznej strukturze. Dzięki temu każdy kierowca może wybrać najbardziej odpowiadającego jego preferencjom części, które stworzą spójną tuningową całość https://maxtondesign.pl/product-pol-5275-Splittery-Tylne-Boczne-Alfa-Romeo-Giulietta.html

polski producent

Jedną z firm, która oferuje wysokiej jakości części wykonane właśnie z ABS jest polska marka Maxton Design. Producent ma w ofercie szeroki wybór części i akcesoriów, które dopasować można do samochodów kilkudziesięciu marek. Jeśli szukasz splitterów lub dokładek progów z certyfikatami jakości, produkty Maxton Design z pewnością Cię zainteresują.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Komentarze:

Podobne