szefunio.pl Drewno_i_kartonyOpakowania dla e-commerce - co warto wiedzieć?
ocena ():

Opakowania dla e-commerce - co warto wiedzieć?

berlin-1571046-1920.jpg

Karton jest opakowaniem, dzięki któremu możemy w bezpieczny sposób przetransportować cenne przedmioty, jednakże warto pamiętać, że nie tylko powinien być on wykonany z trwałych materiałów, ale również charakteryzować się niebanalnym wykończeniem estetycznym. Tylko dzięki odpowiedniemu zapakowaniu w karton przesyłka dotrze do klienta w nienaruszonym stanie, co z pewnością wywrze na nim pozytywne wrażenie i skłoni do kolejnych zakupów. Jakie pudełka warto wybrać dla branży e-commerce?

Rozmiar ma znaczenie

Kluczową cechą opakowań klapowych dla e-commerce powinien być przede wszystkim rozmiar, ponieważ odpowiednio dobrana paczka jest największym zabezpieczeniem przesyłki. Jeżeli zapakowany przedmiot będzie się luźno obijał od ścianek pudełka, wciąż może ulec uszkodzeniu pomimo wysokiej jakości zastosowanego materiału kartonu. Oczywiście jeżeli opakowanie okaże się za ciasne, również może dojść do uszkodzenia zawartości. Producent opakowań kartonowych kartony.info w swoim szerokim asortymencie oferuje wysokogatunkowego opakowania kartonowe, w których bez większego problemu można przewozić butelki, sprzęty elektroniczne, dokumenty oraz inne produkty, które chcesz, aby bezpiecznie dotarły do odbiorcy. 

Opakowanie e-commerce, z czego powinny być wykonane?

Największą popularnością w przypadku rynku e-commerce cieszą się kartony klapowe, które nie mają sobie równych, szczególnie gdy w jednym pudełku mamy wysłać kilka przedmiotów o odmiennych rozmiarach. Jeżeli zależy Ci głównie na walorach estetycznych, ponieważ pierwsze wrażenie robi się tylko raz, ciekawym rozwiązaniem okażą się kartony fasonowe lub kartony klapowe z grafiką. Oczywiście kartony mogą różnić się od siebie pod wieloma względami, a jednym z najczęstszych jest liczba wykorzystanych warstw tektury, z której zostały wykonane. Do wyboru najczęściej są kartony 3-warstwowe oraz 5-warstwowe, które są gwarancją dotarcia produktu do klienta w stanie nienaruszonym. Podczas wysyłki należy zadbać o to, aby karton był dobrze złożony i chronił umieszczony w nim przedmiot przed uszkodzeniami fizycznymi, a także szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Komentarze:

Najciekawsze

Podobne