szefunio.pl Drewno_i_kartonyNowoczesne metody klejenia drewna
ocena ():

Nowoczesne metody klejenia drewna

berlin-1571046-1920.jpg

Skleić da się praktycznie wszystko, jednakże kiedy przychodzi mowa o drewnie, pojawiają się wątpliwości, bo czy drewno da się skleić bez specjalistycznych narzędzi i sprzętów? W dzisiejszych czasach metod klejenia drewna jest niezwykle dużo, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiednią metodę.

klej do drewna

Jeżeli chcemy skleić drewno na wieki wieków, koniecznie jest użycie kleju dedykowanego do tego typu materiału. Klej do drewna powinien być elastyczny, a także posiadać zwiększoną odporność na wilgoć oraz skrajne zmiany temperatur. Warto pamiętać o tym, że trzeba wybrać taki klej, który nie tylko będzie łączył gładkie powierzchnie, ale również będzie wnikał w zagłębienia - jeżeli wszystkie części, nawet zagłębienie, nie zostaną ze sobą połączone, to nie możemy liczyć na trwałość sklejonych elementów. Oprócz mocnego kleju niezwykle ważne jest estetyczne wykończenie połączenia elementów drewnianych. Producent drewna klejonego Richd.Anders w swoim zakładzie produkcyjnym od lat używa kleju wodoodpornego klasy DIN EN 204 D4

drobne naprawy

Drewno jest niezwykle popularnym materiałem wykończeniowym domów oraz mieszkań, dlatego od czasu do czasu może pojawić się kwestia montażu lub naprawy elementów drewnianych. Klejenie drewna wcale nie musi być trudne, wbrew pozorom jest szybkim i łatwym procesem. Wybierając klej wodoodporny, nie tylko można łączyć drewno z drewnem, ale również drewno z innymi materiałami.

Na jakie czynniki trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kleju do drewna?

Przede wszystkim należy pamiętać, że aplikacja kleju powinna przebiegać szybko, ponieważ kleje są najczęściej szybkoschnące. Przed każdym użyciem kleju do drewna trzeba przeczytać instrukcję obsługi, ponieważ różne kleje wymagają różnego traktowania, np. kleje kontaktowe szybko wiążą, jednakże przed sklejeniem elementów trzeba odczekać kilka minut, a większość klei wikolowych całkowicie zasycha dopiero po 24 godzinach. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie kleju, który odpowiada naszym aktualnym potrzebom - warto pamiętać, że metoda łączenia drewna z wykorzystaniem kleju jest niezwykle wygodna i cechuje się ponadprzeciętną trwałością. 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Komentarze:

Najciekawsze

Podobne