szefunio.pl Drewno_i_kartonyJak przygotować towar do wysyłki?
ocena ():

Jak przygotować towar do wysyłki?

berlin-1571046-1920.jpg

Bez względu na to, czy decydujesz się wysłać towar firmą kurierską, paczkomatem czy pocztą, musisz go w odpowiedni sposób przygotować do wysyłki, aby dotarł cały do klienta. Warto pamiętać, że paczka zazwyczaj jest przekazywana w różne miejsca, zanim dotrze do naszego odbiorcy, a więc jest poddawana oddziaływaniu na różnorodne czynniki atmosferyczne. Jak przygotować towar do wysyłki, aby bez większego problemu dotarł do odbiorcy?

W co zapakować przesyłkę?

Do wysłania towaru należy wybrać odpowiednie opakowanie kartonowe - przynajmniej 3-warstwowe, a jeżeli mamy do czynienia z delikatniejszym towarem, nawet 5-warstwowe. Cieńsze kartony mogą znacznie łatwiej ulec zniszczeniu, a należy pamiętać, że dobrze zapakowana przesyłka to taka, która jest nienaruszona wewnątrz. Oczywiście wielkość opakowania koniecznie trzeba dostosować do przewożonego towaru. Należy zwrócić uwagę na to, że karton http://www.kartony.info/ nie powinien być ani za duży, ani zbyt mały - po bokach powinno odstawać maksymalnie kilka milimetrów, które oczywiście należy zabezpieczyć wypełniaczami do paczek. Jeżeli wybierzemy zbyt duży karton, może on ulec zgnieceniu w transporcie, co spowoduje uszkodzenie towaru. W przypadku szklanych produktów lepiej nie oszczędzać na wypełnieniu paczki - należy zapakować ją w taki sposób, aby nic nie mogło się poruszać i doprowadzić do uszkodzenia. 

Dlaczego warto kupić kartony do wysyłki?

Wiele osób przesyłki pakuje w stare paczki po butach, sprzęt AGD i RTV itp., a jest to jeden z najczęstszych błędów, ponieważ w taki sposób nie możemy idealnie dostosować wielkości przesyłki do gabarytów kartonu. Co więcej, przesyłka, którą dostanie odbiorca, będzie przesądzała o tym, czy będzie on zadowolony z usług firmy, a także czy poleci ją znajomym i członkom rodziny. Najlepszym rozwiązaniem jest kupienie  kartonów odpowiednio dostosowanych do wymiarów przesyłki od profesjonalnych producentów opakowań kartonowych. Lepiej unikać wysyłania towaru w używanych pudłach, ponieważ mają one mniejszą wytrzymałość na uszkodzenia. 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Komentarze:

Najciekawsze

Podobne