szefunio.pl Drewno_i_kartonyJak dobrze zaimpregnować drewno klejone?
ocena ():

Jak dobrze zaimpregnować drewno klejone?

berlin-1571046-1920.jpg

Drewno klejone cieszy się dużą popularnością i uznaniem w branży budowlanej, ponieważ zachowuje wszystkie zalety drewna wykorzystanego w procesie produkcji, a dodatkowo sposób klejenia drewna sprawia, że ma zmniejszoną ilość wad i jeszcze więcej cech pożądanych. Drewno klejone jest chętnie wykorzystywane do tworzenia wielkoformatowych konstrukcji, które do niedawna było zarezerwowane wyłącznie dla stali. Klejone drewno nie tylko zdobywa pozytywną opinię z powodu swojej naturalności, ale również łatwości i trwałości montażu, a także dużej wytrzymałości ogniowej oraz zwiększonej odporności na inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Utrzymuje się, że drewno klejone ma ponad 2-krotnie większe własności wytrzymałościowe od typowego drewna wykorzystywanego w branży budowlanej.

Jak przygotować klejonkę sosnową do impregnacji?

Przed procesem impregnacji drewno powinno zostać odpowiednio przygotowane, a więc należy zadbać o to, aby drewno nie było mokro — jego wilgotność nie powinna przekraczać 25%. Dodatkowo jeżeli klejonka sosnowa ma być zabezpieczona przed ogniem, koniecznie musimy pamiętać, że lepsze właściwości będzie miało drewno strugane, które najlepiej przyjmie zaaplikowany impregnat. Dlaczego warto impregnować drewno? Impregnacja drewna klejonego gwarantuje nam odpowiednie zabezpieczenie drewna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi itp. Niezwykle ważne jest zadbanie o to, aby impregnat, jak najgłębiej wniknął w drewno. Impregnację drewna najczęściej przeprowadza się w temperaturze od 5 do 30 stopni Celsjusza. Warto zadbać, aby pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw impregnatu odczekać odpowiedni czas.

Impregnacja drewna klejonego

Klejonka sosnowa nie wymaga od nas specjalnego zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz warto impregnować drewno w przypadku ochrony biologicznej. A więcej, wybierając impregnat, warto zdecydować się na taki, który będzie chronił drewno klejone przed działaniem grzybów i owadów, które mogą przyczynić się do rozkładu drewna. Impregnat powinien zapewniać ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przystępując do impregnacji drewna, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta preparatu, który wybraliśmy do procesu impregnacji.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Komentarze:

Najciekawsze

Podobne