szefunio.pl Drewno_i_kartonyBig bagi a zwykłe torby - w czym tkwi różnica?
ocena ():

Big bagi a zwykłe torby - w czym tkwi różnica?

berlin-1571046-1920.jpg

Jeszcze do niedawna na rynku opakowań dominowały zwyczajne torby, które były zróżnicowane rozmiarowo. W nie pakowane były natomiast surowce sypkie, które następnie transportowano. Niestety jednak jakość worków tego rodzaju pozostawiała wiele do życzenia. Były one mało funkcjonalne, gdyż nie dysponowały uchwytami nośnymi. Ponadto często nie wytrzymywały dużej pojemności. W związku z tym, producenci postanowili zrobić krok na przód, konstruując najlepszej klasy big bagi - zdecydowanie mocniejsze, solidniejsze oraz precyzyjniejsze.

Cechy charakterystyczne

Podstawą w przypadku tego asortymentu jest zwłaszcza niebywała pojemność. W taki właśnie worek można umieścić towary o łącznej wadze od 500 do nawet 2500 kg. Sprawia to, że w praktyce przy przewozie zaledwie sporadycznym sprawa jest prosta. Wystarczy nierzadko nawet jedno takie opakowanie. Nie musimy więc tracić środków pieniężnych na masowy zakup artykułów tego rodzaju. Poza tym, warto również dodać, iż na rynku znajduje się cała masa rozmaitych placówek, które specjalizują się w wypożyczaniu owych surowców. Patrząc z perspektywy dotychczas używanych zwyczajnych worków, trzeba byłoby zamówić ich naprawdę wiele, by pomieścić kilka ton artykułów.

Za jednym zamachem

Koszty samego opakowania to jedno. Liczy się w tym przypadku również i ogólna oszczędność, jaka wynika z możliwości sprawniejszego zorganizowania transportu, prostszego i szybszego załadunku, a następnie również i jego bezproblemowego rozładunku. Mając do dyspozycji kilka pojemnych big bagów logistyka jest w jak najlepszym porządku. Nie tracimy bowiem czasu na krążenie od punktu startowego do miejsca docelowego, tak jak potrzebne byłoby to w przypadku tradycyjnych worków, na przykład lnianych. Co więcej, wabikiem przyciągającym do kontenerów elastycznych jest zwłaszcza fakt, że big bagi nie zajmują dużej powierzchni. Specyfiką tych opakowań jest możliwość ich składania nawet i trzykrotnie.

Maksymalne dostosowanie

Mając do wyboru jedynie modne kilkanaście lat temu torby nie było mowy o tym, aby je dopasować konkretnie do naszych preferencji. Wszystkie były one praktycznie takie same, uniwersalne. W przypadku big bagów sytuacja jest natomiast zupełnie inna. Specjalizujące się w ich wytwórstwie firmy bardzo chętnie podejmują się realizacji zleceń indywidualnych, uwzględniając wszelkie potrzeby konsumentów. Dzięki temu nie ma kłopotu z tym, aby komfortowo załadować i przetransportować dany rodzaj materiałów z jednego miejsca na drugie. W konsekwencji jest to więc bardzo dużym udogodnieniem.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Komentarze:

Najciekawsze

Podobne