Logowanie
Login:
Hasło:

Wnętrza nowoczesne kontra styl retro

Strona główna -> Teksty -> Wnętrza nowoczesne kontra styl retro

Wnętrza nowoczesne kontra styl retro

Te dwa style- nowoczesny i retro- choć przeciwstawne, są obecnie bardzo modne. Producenci mebli tworzą całe kolekcje mebli zarówno do jednego, jak i drugiego. Należy jednak zdecydować się na konkretny styl, by nie stworzyć kiczowatego wnętrza, które mimo modnych elementów nie będzie posiadało przyjemnej atmosfery.


Styl nowoczesny bazuje na minimaliźmie. Często meble nie mają żadnych ozdób ani nawet uchwytów. Występują one w postaci prostych brył o ostrych kształtach. Co więcej poszczególne elementy wykonywane są z płyty meblowej o wysokim połysku, mają wstawki ze szkła czy tapicerowane elementy. Nowoczesność ich formy nie wyklucza jednak użycia wysokiej jakości materiałów, a wręcz przeciwnie. Tkaniny, skóra naturalna i regenerowana są specjalnie tak dobierane, by meble służyły przez długie lata użytkownikom.


Co do stylu retro, to korzysta on z przedmiotów, wzorów i kształtów modnych dawniej. Jest on pod tym względem bardzo sentymentalny, potrafi niejedną osobę przenieść wspomnieniami do czasów młodości lub przypomnieć o rzeczach z domu naszych babć. Retro ze stylem nowoczesnym łączy jednak wysoka jakość przedmiotów. To, że wyglądają one na stare, nie oznacza, że są mało wytrzymałe. Retro dominuje nie tylko w salonie czy sypialni. W tym stylu można urządzić także kuchnię albo łazienkę. Producenci sprzętu AGD wykonują także kolekcje urządzeń retro. Kuchnię można więc wyposażyć celowo postarzany zlew, kuchenkę a nawet lodówkę.


Obydwa style, choć przeciwstawne, potrafią budować niezwykle eleganckie wnętrza ze smakiem. Dzięki nim każdy może urządzić mieszkanie wedle gustu. 

Podobne artykuły

Jadalnia, podobnie jak salon czy kuchnia, stanowi wizytówkę naszego domu, dlatego powinniśmy poświęcić chwilę uwagi na jak najlepsze jej przygotowanie.

Zobacz całość: Jadalnia wizytówką domu
Zastanawiasz się czy lepiej wymalować ścianę czy nałożyć tapetę? Co jest bardziej kosztowne i pracochłonne? Co będzie korzystniej wyglądało w Twoim mieszkaniu?

Zobacz całość: Malowanie ścian kontra tapety
Urządzając swoją kuchnię stoimy przed nie lada wyzwaniem, szczególnie jeżeli chodzi o odpowiedni dobór mebli i kolorystyki oraz zagospodarowanie sprzętów.

Zobacz całość: Urządzenie kuchni
W nowoczesnych domach już coraz rzadziej można spotkać zlewozmywaki, natomiast nawet mając zmywarkę warto go posiadać.

Zobacz całość: Zlewozmywak granitowy jednokomorowy w nowoczesnej kuchni