Logowanie
Login:
Hasło:

Estetyczne i funkcjonalne drzwi

Strona główna -> Teksty -> Estetyczne i funkcjonalne drzwi

Estetyczne i funkcjonalne drzwi
Najczęściej w aspekcie tworzenia stylowych wnętrz, wykończenia mieszkania mamy na myśli zakup mebli, a także dodatków do poszczególnych pomieszczeń. Nie mniej jednak to nie są wszystkie kwestie dotyczące aranżacji - warto pomyśleć także o zakupie ciekawych pod kątem estetyki, funkcjonalnych drzwi.

W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na drzwiach wejściowych. To właśnie one chronią nas przed niepowołanymi odwiedzinami intruzów, zapewniają nam całodobową ochronę, maksymalne bezpieczeństwo. Niektóre drzwi posiadają nawet funkcje antywłamaniowe, przez co ich walory są jeszcze wyższe. Drzwi są bardzo ważną częścią każdego mieszkania w bloku, jak i domu prywatnego. Ciężko wyobrazić sobie lokal mieszkalny, a nawet biuro, w którym brakuje tak kluczowego elementu, jak drzwi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli drzwi. Poszczególni producenci oferują nam zróżnicowane modele, które posiadają różne funkcjonalności, zalety. Teoretycznie powinniśmy być  z takie sytuacji zadowoleni. W praktyce jednak szeroki wybór może sprawić, że ciężko będzie nam wybrać jeden konkretny model.

Jeśli zakupiliśmy już drzwi wejściowe i nasze mieszkanie jest skutecznie chronione, to możemy pomyśleć o nabyciu drzwi do poszczególnych pomieszczeń - kupujemy ich tyle, ile mamy pomieszczeń - do salonu, do kuchni, do sypialni, pokoju dziecka. Nie można pominąć też drzwi do łazienki, chociaż tutaj najczęściej drzwi nieco różnią się od tych do pokoi. Dzięki temu łazienka jest specyficznie oznaczona, wyróżnia się na tle innych pomieszczeń. Wybierając drzwi można poprosić kilku producentów o podanie oferty - w szczególności dotyczy to oferty cenowej. Do drzwi wybrać trzeba klamki. Dostępne są one w różnych opcjach kolorystycznych. Mogą różnić się między sobą w znacznym stopniu również kształtem. Do mieszkań nowoczesnych, stylowych pasują klamki minimalistyczne, wręcz surowe. Do tych bardziej tradycyjnych pasują takie, które są ciekawie ozdobione.

Podobne artykuły

Obecnie mieszkanie czy dom można zaaranżować na tak wiele stylów, że ciężko czasami zdecydować się na jeden z nich. Aby wnętrze było spójne należy jednak wybrać konkretne wyposażenie i nie łączyć ze sobą wszystkiego, co nam się spodoba

Zobacz całość: Wnętrza nowoczesne kontra styl retro
Jadalnia, podobnie jak salon czy kuchnia, stanowi wizytówkę naszego domu, dlatego powinniśmy poświęcić chwilę uwagi na jak najlepsze jej przygotowanie.

Zobacz całość: Jadalnia wizytówką domu
Zastanawiasz się czy lepiej wymalować ścianę czy nałożyć tapetę? Co jest bardziej kosztowne i pracochłonne? Co będzie korzystniej wyglądało w Twoim mieszkaniu?

Zobacz całość: Malowanie ścian kontra tapety
Urządzając swoją kuchnię stoimy przed nie lada wyzwaniem, szczególnie jeżeli chodzi o odpowiedni dobór mebli i kolorystyki oraz zagospodarowanie sprzętów.

Zobacz całość: Urządzenie kuchni